Odżywki do włosów i ich zamienniki

Odżywki do włosów są jednym z najbardziej popularnych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Wiele kobiet wierzy w ich cudowną moc, jednak rzeczywistość nie jest aż tak wspaniała.

Odżywki do włosów nie są w stanie naprawić zniszczonych włosów. Mogą jedynie przyczynić się do poprawy ich wyglądu, jest to jednak działanie dość krótkotrwałe.

Niestety, większość odżywek to przede wszystkim chemikalia, które pokrywają nasze włosy od zewnątrz. Choć poprawiają ich wygląd, nie wzmacniają oni nie regenerują włosów. Warto zatem poszukać innych, bardziej naturalnych rozwiązań, dzięki którym włosy będą mocne i zdrowe.

Czym można zastąpić odżywki do włosów?
Pomocne jest z pewnością regularne podcinanie włosów. Warto zrezygnować z suszarek oraz lokówek, które niszczą włosy w przypadku zbyt częstego stosowania. Do odżywania włosów można też wykorzystać takie produkty, jak oliwa z oliwek oraz olej kokosowy. W walce z rozdwojonymi końcówkami pomóc może miód, który jest jednym z najbardziej skutecznych kosmetyków naturalnych. Pozytywne efekty daje również płukanie włosów octem jabłkowym.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/mouth-1437756