Leczenie zapachami? To możliwe!

Czy zapachy mogą nam pomóc w walce z niektórymi schorzeniami? Tak. Aromaterapia, będąca jedną z ciekawych metod stosowanych w medycynie niekonwencjonalnej, może być na to najlepszym dowodem. Z pewnością jest ona świetnym sposobem skuteczny na relaks, który stanowi podstawę w walce ze stresem.

Aromaterapia to przyjemny odpoczynek, jednak zalet tej metody jest znacznie więcej. Warto pamiętać, że dobrze dobrany olejek eteryczny ułatwia nie tylko walkę ze stresem i jego negatywnymi skutkami, ale i przed wieloma chorobami. Efektem działania aromaterapii może być przecież złagodzenie wielu innych dolegliwości, u których źródeł leżą różne dolegliwości. Wybór odpowiednich zapachów pozwala zatem skutecznie zwalczać szereg dolegliwości zdrowotnych.

Podstawą leczenia w aromaterapii jest olejek eteryczny. To wyciąg zapachowy, którego wyjątkowo cenną cechą są właściwości lecznicze. Olejek eteryczny może być zastosowany na wiele sposobów. Można go dodać do kąpieli lub wykorzystać podczas masażu. Szeroka oferta w sklepach i aptekach sprawia, że można dopasować rodzaj olejku zarówno do swych potrzeb, jak i preferowanej metody jego zastosowania. W czasach, gdy aromaterapia tak dobrze się rozwija, wybór zapachowych leków jest przecież coraz szerszy.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/incense-sticks-1183983