Idealny manicure w domowym zaciszu

Gdybyśmy chciały odwiedzać salon kosmetyczny za każdym razem, gdy potrzebujemy wykonać manicure, pielęgnacja paznokci z pewnością okazałaby się wyjątkowo drogim przedsięwzięciem. Pomalować je potrafi przecież każda z nas!

To prawda, wykonanie idealnego manicure w domowym zaciszu jest możliwe, nie oznacza to jednak, że wszystkie kobiety, które podejmują się tego zadania, sprawdzają się w roli domowej kosmetyczki. Jednym z najpoważniejszych popełnianych przez nie błędów wydaje się zwyczaj zbyt długiego polerowania paznokci oraz przesadnie częstego usuwania skórek.

Wielu paniom wydaje się, że są to zabiegi, bez których nie można się obejść, tymczasem okazuje się, że paznokcie nie tylko nie zyskują dzięki nim na atrakcyjności, ale również ulegają uszkodzeniu. Złym nawykiem okazuje się także przesadnie głębokie wycinanie ich po bokach.

Owszem, paznokcie prezentują się po takim zabiegu wyjątkowo efektownie, nie można jednak nie zauważyć tego, że jedną z konsekwencji takiego działania jest ich wrastanie. Warto pamiętać i o tym, że paznokcie malowane na ciemny kolor wymagają wcześniejszego nałożenia bazy, w innym wypadku może dojść do ich bardzo nieestetycznych przebarwień.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/nails-1549017